پرسش مهر سال ۹۷ در سال گذشته چه مهارت هایی آموختید؟

13 اکتبر , 2018 بازدید: 643 دسته: قیمت: 3500 تومان

مقدمه ”
یکی از نقدهایی که به آموزش و پرورش وارد می‌شود در مورد مساله پرورش دانش‌آموزان است. به عقیده کارشناسان، آموزش و پرورش بیش از آنکه به دنبال پرورش دانش‌آموزان باشد، آموزش را مدنظر قرار داده است. مهارت‌های زندگی یکی از مقوله‌های پرورش است که کمتر مورد توجه قرار می‌گیرد.
همه ما برای اینکه بتوانیم در جایی مشغول به کار شویم، تولیدی داشته باشیم یا مسائلی از این دست را با موفقیت پشت سر بگذاریم، نیازمند مهارت‌هایی هستیم. نسخه بزرگ‌تر این بخش‌های زندگی، خود زندگی است که ما برای زندگی کردن نیازمند این هستیم تا مهارت‌هایی داشته باشیم و از پس زندگی فردی و اجتماعی خود برآییم. اما مهارت‌های زندگی به چه مسائلی اطلاق می‌شود؟ مهارت‌های زندگی، مهارت‌هایی هستند که توانایی اجتماعی وروحی فرد را افزایش می‌دهند و موجب می‌شوند تا او بتواند به نحوی بهتر و موثرتر با مشکلات و دشواری‌های زندگی مواجه شود. مهارت‌های زندگی قدرت سازگاری افراد را بالا می‌برد، شخص می‌تواند مسئولیت‌های اجتماعی و شخصی زندگی را بهتر بپذیرد و توانمندی‌هایش را بروز دهد و از آسیب‌های ناشی از ناتوانی در حل مشکلات در امان بماند.

فهرست مطالب
مقدمه ۲
اهداف آموزش مهارت های زندگی ۳
۱- ارتقاءبهداشت روانی وپیشگیری اولیه از آسیب اجتماعی ۳
۲- توانمند کردن افراد ۳
۳- تحقق توانایی های بالقوه و انطباق با تغییرات زندگی ۴
روش تحقیق: ۴
موارد کاربرد مهارت های زندگی ۵
تاریخچه آموزش مهارت‌های زندگی ۷
مهارت‌های ۱۰گانه ۸
جایگاه مشاوره در پرورش دانش‌آموزان ۱۰
آموزش شهروندی از مدارس آغاز شود ۱۱
مهارت‌های زندگی و اهداف آن ‏ ۱۳
نقش والدین در آموزش مهارت‌های زندگی ۱۴
مهارت‌های زندگی در اسلام ‏ ۱۵
عدم آموزش مهارت‌های زندگی ۱۷
مهم‌ترین مهارت‌های زندگی ‏ ۱۸
نتیجه گیری ۲۰
پیشنهاد ۲۲
منابع ۲۲

3500 تومان – پرداخت
با توجه به اختلالات اخیر اینترنت در صورتیکه در موقع پرداخت آنلاین با خطا مواجه شدین با شماره 09357975577 از طریق تلگرام در تماس باشید.

آخرین فایل ها