هارد اسکازی

21 دسامبر , 2019 بازدید: 180 قیمت: 4000 تومان

مقدمه
امروز نگهداری از اطلاعات به عنوان یکی از مهم‌ترین وظایف واحد کامپیوتر در یک شرکت به‌شمار می‌رود. اما گاهی اوقات و به دلایل تقرییاً روشنی، این مسأله در برخی شرکت‌های کوچک یا متوسط مورد بی‌توجهی قرار می‌گیرد. برخی از این دلایل عبارتند از:
۱- بسیاری از این قبیل شرکت‌ها دارای افرادی با تخصص ویژه برای نگهداری از سیستم و اطلاعات درون آن و ایجاد نسخه‌های پشتیبان (Backup) برای مواقع ضروری نیستند. شاید در بسیاری از این موارد، مدیران این شرکت‌ها تصور می‌کنند که اختصاص هزینه و حقوق ویژه، برای چنین کاری در کل به ضرر شرکت تمام می‌شود و یا حداقل این‌که این کار ارزش صرف چنان هزینه‌ای را ندارد.
۲- در بسیاری از موارد به دلیل عدم طبقه‌بندی و دسته‌بندی اطلاعات، کل اطلاعات ضروری و موردنیاز یک شرکت، فقط بر روی یک سرور قرار دارد که در نتیجه در صورت بروز ایراد در آن سرور، در کل کار شرکت اختلال ایجاد می‌شود.

۳- در برخی از شرکت‌ها علیرغم توجه و آگاهی کافی دست‌اندرکاران به هر دو مقوله تولید اطلاعات و نگهداری از آن‌ها، به دلیل عدم وجود بودجه کافی، عملاً مقوله دوم با نقض یا فراموشی مواجه می‌شود.
برای مواجه با چنین رویدادهای ناخواسته‌ای، شش نکته مهم به صاحبان و مدیران شرکت‌های مذکور توصیه می‌شود:
۱- قبل از این‌که نگران بروز هر حادثه‌ای در محدوده مسؤولیتتان شوید، باید افراد متخصصی را به خدمت بگیرید، سیاست‌هایتان را در زمینه نگهداری از اطلاعات تدوین کرده و اولویت‌ها را مشخص کنید. افراد متخصص وظیفه دارند براساس سیاست‌ها و اولویت‌های تدوین شده، اطلاعات را از لحاظ اهمیت و ریسک‌پذیری مورد بررسی قرار داده و دسته‌بندی کنند.
در شرکت‌های کوچک یا متوسط وظیفه مذکور را تنها یک شخص که آن هم می‌تواند فردی در حوزه اجرایی سیستم باشد انجام دهد اما در شرکت‌های بزرگ، شاید وجود یک مدیر و چند دستیار او برای این کار لازم باشد. پس در مرحله اول اطلاعات حیاتی و در مرحله دوم برنامه‌های کاربردی حیاتی شناسایی و دسته‌بندی می‌شوند و از آن‌ها نسخه پشتیبان تهیه می‌شود.
۲- نسخه‌های پشتیبان را در جای دیگری که سیستم در آن مستقر نیست نگهداری کنید. به عنوان مثال اگر از یک سرور پشتیبان استفاده می‌کنید این سرور لزوماً باید در جای دیگری قرار بگیرد تا در صورت بروز حوادثی مثل آتش‌سوزی، سرقت، زلزله، نوسانات برق و غیره به صورت همزمان با سرور اصلی آسیب نبیند. اگر نسخه‌های پشتیبان را بر روی نوار مغناطیسی یا CD و امثال آن ذخیره می‌کنید باز هم باید آن‌ها را در محل دیگری نگهداری کنید.

4000 تومان – پرداخت
با توجه به اختلالات اخیر اینترنت در صورتیکه در موقع پرداخت آنلاین با خطا مواجه شدین با شماره 09357975577 از طریق تلگرام در تماس باشید.

آخرین فایل ها