بررسی علل جرائم جنسی در حقوق ایران

۱۷ اسفند , ۱۳۹۴ بازدید: 799 دسته: قیمت: 45000 تومان حجم فایل: 300kb

مقدمه
ریشه جرم و جنایت را می‌توان تا سپیده دم تاریخ بشری به واپس برد. از آن هنگامی که آدم و حوا به ارتکاب عمل نهی شده‌ای چون خوردن گندم یا سیب از بهشت رانده شدند و پسرشان قابیل بردار خود هابیل را به قتل رساند، جرم آغاز راه کرده و از زمانی که آدمی با نگاهی حیرتناک و پرسش‌آمیز، صحنه دریده شدن بره آهویی گریز پا را در چنگ و دندان جانوری بر افروخته از هراس گرسنگی دید، شالوده جامعه جرم آفرین نیز ریخته شد. اینک روز به روز شاهد گسترش تبهکاری هستیم و در دنیایی زندگی می‌کنیم که با هوس‌های جنسی، قتل، آدم‌ربایی و غیره آمیخته گردیده و امنیت انسان معاصر را تهدید می‌کند.
تا اوایل قرن بیستم به امیال و تمایلات جنسی افراد بشر و موضوع جنسیت و امور و مسائل مربوط به آن، آنطور که از لحاظ جرم‌شناسی و روان‌شناسی درخور اهمیت است توجهی نمی‌شد. سنن و عقاید و افکار خامی که میراث فرهنگ استاتیک و کند پای قرون گذشته بود اجازه نمی‌داد که اسرار و رموز تمایلات و امور و مسائل جنسی افراد بشر با کلید دانش گشوده شود و نقش قاطع و غیر قابل انکار آن‌ها در شخصیت فردی و ارزش اجتماعی افراد بشر بررسی و روشن گردد.
می‌توان گفت بشر از نخستین روز آغاز زندگی تا واپسین مراحل حیات، دستخوش امیال و تمایلات جنسی خویش است و این تمایلات جنسی لازمه زندگی انسانی بوده و در صورتی‌که به وجه نیکوئی ارضاء شده و غریزه‌ها به منظور ترقی و تکامل انسان تحت فرمان بوده و از تظاهر بی‌رویه ‌آن‌ها جلوگیری شود وسیله اعتلاء‌ بشر خواهد شد.
امروزه یکی از بزرگترین معضلات جوامع همین ناهنجاری‌های رفتاری یا به زبان ساده بد رفتاری و ارتکاب اعمال خلاف از سوی عده‌ای از افراد جامعه است.
موضوع پژوهش که یکی از انحرافات و جرائم مهم و مبتلا به در جامعه کنونی است عوامل اصلی و فرعی بسیاری در خود نهفته دارد و افراد زیادی در مسیر آن قرار می‌گیرند برخورد اساسی با مفاسد تنها از طریق برخورد با علل و عوامل موجبه آن است که اقدامی اصولی و کارساز خواهد بود. بنابراین همان گونه که پزشک در مداوای بیماری جسمانی یا روانی عمل می کند، باید توجه و دانش خود را معطوف علل این نواقص سازیم.
در این پژوهش سعی شده با بیان صورت مسئله یعنی جرم جنسی در قوانین ایران راهکاری اساسی و عملی کاهش این جرائم ارائه گردد. امید است این پژوهش با تمام نقیصه‌هایش مورد قبول اساتید محترم قرار گیرد و راهگشایی برای انجام تحقیقات کاملتری در آینده باشد.

45000 تومان – پرداخت
با توجه به اختلالات اخیر اینترنت در صورتیکه در موقع پرداخت آنلاین با خطا مواجه شدین با شماره 09357975577 از طریق تلگرام در تماس باشید.

آخرین فایل ها